20 Ocak 2021

Son dakika

İnternette Gelişmeler

Cüneyt Tek müzik şöleni yaşattı

2000’li yıllarda müzik listelerini sallayan, kendine özgü ve duygusal şarkı bestelerinin usta adı Cüneyt Tek, İletişim ve Marka Danışmanı Burçak Ilıman’ın Instagram üstünden gerçekleştirdiği ‘‘Home Office’’ programında sevenleriyle bir araya geldi. Keyifli anların yaşandığı programda büyük bir Yaşar hayranı olduğunu söyleyen sanatçı, dillere destan olan ‘‘Gidersen’’ şarkısıyla tüm sevenlerini geçmişe götürerek müzik şöleni yaşattı.

Türk pop müziğinin yetenekli adı Cüneyt Tek, İletişim ve Marka Danışmanı Burçak Ilıman’ın Instagram üstünden yapmış olduğu ‘Home Office’ programına konuk oldu. Meşhur müzisyen, aşk hayatından iş hayatına, müzikten astrolojiye kadar birçok mevzuya değinirken fazlaca yakında yeni projelerini sevenleriyle buluşturmak için gün saydığını belirtti.

Sevilen müzisyen ‘‘Spiritüel bir kafa yapısına sahibim. Bütünüz demek için sevgiyi ön plana koymak lazım. Benim için bu dünyadaki en büyük değerlerden bir tanesidir sevgi. Bu yüzden duyguya yöneliyorum ve şarkılarım da hep duygusal duygular besleyen sözlerden ve bestelerden oluşuyor’’ ifadelerinde bulunmuş oldu.

‘‘Şarkım Burcu Güneş’e Oldukca Yakıştı’’

Son olarak şarkısını Burcu Güneş’in seslendirdiğini belirten müzisyen ‘‘Aslen bu şarkıyı yazdığımızda Burcu’ya fazlaca yakışacağını düşünmüştük. Ravi, Burcu’yu tanıyor. Burcu, şarkıyı dinleyince derhal yapalım dedi ve hızlıca hazırlıklara başladık. Ravi İncigöz, Buket İncigöz’le beraber yazıp bestelediğimiz şarkımız ‘’İlk Hanım’’ Nisan ayında tüm dijital platformlarda yerini aldı’’ dedi.

‘’Yaşar Türkiye’nin Bir Numarasıdır’’

Yaşar hayranı bulunduğunu belirten Cüneyt Tek ‘‘Benim için Yaşar, Türkiye’nin bir numarasıdır. Büyük hayranıyım. Tüm şarkılarını ezbere bilirim ve seslendirmeyi de fazlaca severim’’ diye belirtti.

‘’Ben Aşk Çocuğuyum’’

Daima sevgiyle yaşadığını ve hayatında en büyük hazinenin aşk bulunduğunu dile getiren müzisyen ‘‘ Ben aşk çocuğuyum. Hep şuna inandım; birgün sonsuz ve sonsuz bir aşk bulacağım ve o şekilde evleneceğim. Aşk için insan kendini geliştiriyor. ’’ dedi ve sözlerine devam etti;” bu hayatta neye inanırsanız onu yaparsınız. Çocukken aşık olmadan şarkı yapılamayacağına inanırdım fakat neye inanırsak ona dönüşüyoruz. Her şeyden şarkı üretebileceğime inanıyorum. Asla kendimi kısıtlamıyorum. Yaşadığım, gördüğüm herhangi bir şeyden esin alabiliyorum. Kardeşimle dertleşirken aniden söylenen bir kelime yardımıyla o anda ‘’Tüm Aşkın Bu Muydu?’’ şarkısını yazmıştım. Arkasından Nedim Zeper ile bestemizi bitirip tüm sevenlerimize şarkımızı sunmuştuk ve fazlaca sevilmişti ‘’ ifadelerinde bulunmuş oldu.

‘’ Gidersen ‘’  şarkısı hala dinlenmeye devam ediyor

Bir çok şarkısının hala dinlendiğini dile getiren başarı göstermiş müzisyen, sözlerine devam etti ‘‘Gidersen şarkım fazlaca gerçek bir şarkı. O dönem 7’den 70’ her insanın ortak hissettiklerini samimi bir halde yaşıyor ve yansıtıyor olmasından dolayı bugün hala okunmaya devam ediyor. Bir süre ilkin bir film müziği yapma ve oyunculuk girişiminde bulunmuştum. Arkasından çevremdeki insanoğlu seslendirme yapmam icap ettiğinin üstünde durdular. Kız kardeşim oyuncu ondan destek alarak çalıştım. Birçok global marka reklamın seslendirme yaptım. Bir şeyi isteyince ve çalışınca o işi başarıyorsunuz. Sesi geliştirmek için en iyi emek verme şekli şarkı söylemektir. İnsanın keyfini şarkı söyleyerek yerine getirebilirsin bu yüzden şarkılar da hayatımızda olmalı. ‘’

‘’Eski günleri özlüyorum’’

Eskiye olan özleminden bahseden sanatçı ‘’Eskiden CD’ ler vardı birde o CD’lerin kağıt kapakları. O kapaklar o şekilde güzel kokarlardı ki. Biz o talihli devrin çocuklarıyız. Şuan ki gençler kontakt çağını yaşıyor. İletişim demek telefondan arkadaşlarınla görüşüyor olmak yada sanal ekranın önünde yaşamını yaşıyor olmak değil. Bu yüzden biz fazlaca şanslıyız. Arkadaşlarımızla o anı karşı karşıya yaşardık, söyleşi ederdik. Kışın sobanın çevresinde akrabalarımızla oturmayı semaverde çay içmeyi özledim’’ dedi.

Hibya Haber Ajansı