23 Eylül 2020

Son dakika

İnternette Gelişmeler

Japon Koindex’ten 6,5 Milyon liralık Koin yatırımı

Türkiye’de, Japon iş adamlarının ortalama 6 buçuk milyon TL  Koin yatırımıyla  kurduğu dijital varlık alım satım platformu Koindex faaliyetlerine başlıyor.Türkiye’de Bitcoin başta olmak suretiyle modern dijital varlıklara gösterdiği  yoğun ilgi Japon iş dünyasının da dikkatini çekti.

Koindex’in kendi platformunda kullanacağı kripto para birimi KOIN Türkiye’de, Türk mühendisler tarafınca geliştiriyor.

Güvenli, yüksek hacim ve süratli işlem sunan Koindex, modern getiri modelleri ve düşük işlem ücretleriyle de dijital  yatırımcılarına merhaba diyor.

Global borsalardan daha düşük işlem ücretleriyle çalışan Koindex’te kullanıcılar ödedikleri işlem ücretlerini geri alma olanağına da sahip oluyor. Ek olarak daha geniş bir yatırımcı kitlesine ulaşmak için  yaygın olan satış ortaklığı (referans) modelini de yatırımcıya sunacağını duyurdu.

Kaliteli alım satım ve listeleme hizmetleriyle sınıfının en iyi dijital varlık platformu olma hedefiyle faaliyetlerine başlamış olan Koindex güvenilir, şeffaf, verimli ve istikrarlı bir tecim platformu sunarak küresel kullanıcı topluluğuna hitap ediyor.

Bitcoin başta olmak suretiyle kripto para ve dijital varlıklara erişimi kolaylaştırmak için kullanıcı dostu bir arayüzle tasarlanan platform, token sahiplerine al sat ticareti (trade mining), token tutma (pledge) ve marj ticareti (margin trading) benzer biçimde çeşitli kazanç şekilleri sunuyor.

 Teknoloji Türkiye’den Para Japonya’dan

Ülkemizde kripto para alanındaki yüksek işlem hacminin kendilerini bu ekosisteme yatırımı teşvik ettiğini vurgulayan Koindex Internasyonal Pazarlardan Görevli Yönetici Ortağı Anthony Knode: “Geleceğin para birimi olarak adlandırılan kripto paralara Türkiye özelinde yoğun bir ilgi var. Türkiye’nin inovatif dönüşümleri acele benimseyen genç nüfusu, kripto para dünyasında da kendini gösteriyor.

Bu potansiyelin ortaya çıkarılması için büyük bir özveriyle çalışacağız. Türkiye pazarının yeni oyuncusu Koindex olarak bilhassa kendi kripto paramız KOIN ile kayda değer bir çıkış yakalamayı hedefliyoruz. Dijital varlık alım satımı için yarının gerekseme ve beklentilerini karşılayabilecek kuvvetli bir altyapıya ve uzmanlığa sahibiz.

Yatırımcıya en iyi deneyimi sağlamaya odaklı emek vererek, Türkiye’de bu alanda gereksinim duyulan hizmetleri sunmak için yola çıktık” diye konuştu.

Koindex’i öteki kripto para borsalardan ayıran ana unsur olan platforma özgü KOIN token’ın yerli bir ekip tarafınca geliştirildiğini yineleyen Koindex İş Geliştirme ve Pazarlama Danışmanı Demet Zübeyiroğlu: “Meydana getirilen araştırmalar Türkiye’de kripto para alanında ilginin oldukça yüksek bulunduğunu gösteriyor.

Bireysel ve kurumsal yatırımcıların kripto paralara olan ilgisinin bilhassa korona virüs salgını etkisiyle arttığını da gözlemliyoruz. Tam bu zamanda Asyalı yatırımcının parasını Koindex ile Türkiye’de değerlendirme isteği de Türkiye’deki kripto para ekosisteminin güvenilirliğini pekiştiriyor.” diye ekledi.

Koindex’in kendi platformunda kullanacağı KOIN adlı token’in kıymeti altın, ABD Doları ve Bitcoin (BTC) baz alınarak oluşturulan KOIN Endeksi’ne nazaran belirleniyor. Bu üç kur üstünden her ayın ilk günü otomatikman yapılacak piyasa güncellemesi neticesinde, fiyatı stabil tutabilmek için kur kompozisyonu da yenileniyor.

Endekste yaşanacak günlük yüzde 10 üstü dalgalanmalarda da altın, USD ve BTC oranı tekrardan hesaplanıyor. KOIN değerinin böylelikle temelde altın fiyatına endeksli olarak kademeli şekilde artması öngörülüyor.

Al sat madenciliği hem gelir hem de ana para kazancı elde eden devrim durumunda bir sistem olarak dikkat çekiyor. Bu yapı işlem ücretlerinden elde edilmiş getirilere dayanıyor. Bu ücretler Koindex tarafınca kısmi olarak yada tamamen kullanıcıya “KOIN” şeklinde iade ediliyor.

3 Haziran 2020’de VIP yatırımcılar için, 7 Haziran 2020’de ise tüm Türkiye’deki yatırımcılar için gerçekleştirilecek KOIN ön satış günlerinde oldukça daha uygun fiyatlarla KOIN sahibi olmak mümkün olacak.

Hibya Haber Ajansı