20 Ocak 2021

Son dakika

İnternette Gelişmeler

Kubat boş zamanını nasıl değerlendiriyor

 

Keyifli sohbetlerin adresi e-Talks Tuzla’ya Cuma akşamı Türk Halk Müziği’nin kuvvetli ve çağıl sesi Kubat konuk oldu.Meşhur konuklarla keyifli bir programa ev sahipliği icra eden Tuzla Belediyesi, sanat ve tv dünyasının sevilen isimlerini seyircilerle buluşturmaya devam ediyor. 

Gelecek nesiller bizi oldukça mutlu ediyor oldukça ümit verici, gençleri seviyoruz” diyerek programdan ayrıldı.

Ailece ‘Evde Kal’ çağrısına harfiyen uyduklarını yalnız haftada bir alışverişe çıktıklarını belirten Kubat, “Küçük yavrumuz 4 yaşlarında, hatta doğum gününü ailece evde kutladık. Birazcık sıkılıyor fakat onu da ikna ediyoruz” diyerek şu şekilde devam etti: “Yağlı boya tablo hayata geçirmeye başladım oldukça güzel kafa dağıtıyor tavsiye ederim her insana…

Ek olarak kucak kucak müzik dinliyorum, nostalji yapıyorum. Daha oldukça çocukluk arkadaşlarımızla kucak kucak söyleşi etme fırsatımız oldu bu zamanda. Neredeyse 35 senedir elimde mikrofon sahnelerdeyim.

Aslen bu benim için birazcık dinlenme oldu diyebiliriz, doğal olarak oldukça keyifli mi! Değil fakat canımız sağ olsun. “

İlk orgumla daha oldukça Barış Manço şarkıları çözmeye çalışıyordum. Türk popuna meraklı olanlar bu parçayı ne olursa olsun çalmaya çalışmışlardır, ilk bu şarkıyla başlamışlardır diyebilirim. Hepimiz unutulmamak ister, hepimiz iz bırakmak ister en büyük iz de sanatla bırakılıyor. Müslüm Gürses çalarken aklıma geliyor.

Zeki Alasya’da örneğin asla alışamıyorum. Aramızdan ayrılanları yaşatmak da biz yaşayanların görevi. Biz aslına bakarsak o denli talihli bir nesiliz ki onları tanıyabilen, dokunabilen, dostluk, ahbaplık, kardeşlik etme fırsatımız oldu. Tekrar gelmeyecek dünyaya bir Neşet Ertaş, Mahsuni Şerif, Barış Manço…

Bir tebessüm dünyayı değiştiriyor, ben sevmem o şekilde somurtan insanları… Birazcık kibir göstergesi oluyor. Fazlaca iyi meziyetlerin olabilir oldukça yetenekli olabilirsin fakat o tam örtüşmediği süre karakterinle şahsiyetinle hep bir yarım kalırsın kısaca o şekilde olacağıma acayip kalayım daha iyi Neşet Ertaş’ın söylediği benzer biçimde… Hele bu zamanda hastaya moral vermek oldukça kayda değer.

Elleri yıkamak kadar moralinin yüksek olması da oldukça kayda değer. Bundan dolayı bu hastalıkla savaşırken vücudun desteğe ihtiyacı var o destek de kahkaha ile moral ile gülümseme ile oluyor.

Her gece yattığımızda vicdanımızla rahat uyuyabiliyorsak kendimizi mahkemeye koyup bugün ne yaptım acaba hata yaptıysam telafim nedir bir hesabını yapıyorsak bence o süre bağışıklık sistemi tavan yapıyor, yüzün gülünce o da mutlu oluyor aslına bakarsan.

Beşinci doğum günümde babamın bana armağan etmiş olduğu cura ile başladım müzik aleti çalmaya ve bir haftada çalmayı öğrendim. Cura, bağlamanın yavrusu. Babamın da oldukça güzel besteleri vardı, sesi oldukça güzeldi ve bir divan sazı vardı.

Divan sazını çaldıktan sonrasında yüksek dolap vardı onun üstüne koyuyordu. Devamlı bakıyordum aşıktım ben o saza ve dokunmak yasaktı. Beşinci doğum günümde bana curayı verdi. Alır almaz ben ne kadar aşıksam artık o telli çalgıya, yedi gün içinde çözdüm, çalmaya başladım.

3-4 yaşlarında divan sazı yasak olduğundan soba maşası çalardım. Soba maşasını alıp akordunu yapıyordum. Dokuz yaşlarında da gizli saklı gizli saklı davul çalmayı öğrendim.

Kızımızın müzik kulağı oldukça iyi fakat ressam olacağım diyor, çok da fazla yetenekli resimde. Tüm evlatların bahtı açık olsun inşallah.

Kubat, fanatiklerinin büyük ilgi gösterdiği programın sonunda “Bugün” şarkısını seslendirerek sevenlerine güzel bir gece yaşattı.

Hibya Haber Ajansı