19 Ocak 2021

Son dakika

İnternette Gelişmeler

Kukya ile hijyen ve sağlık

kukya sağlık

TN Farma, Kukya markası ile ürettiği hijyen ürünlerinin gelirleriyle eğitim materyalleri oluşturuyor ve dezavantajlı bölgelerdeki çocuklara ücretsiz ürün gönderimi yapıyor.

TN Farma Sağlık Ürünleri San. Tic. ve Ltd. Şti. ”Kukya” projesini 2018 senesinde hayata geçirdi. Kukya markasıyla üretilen şampuan ve dezenfektan ürünleri  ”1 Satın Al 1 Ver” ilkesiyle satışa sunuluyor. Satın alınan her ürün dezavantajlı bölgelerde yaşayan küçüklere ücretsiz bir şekilde ulaştırılıyor. Kukya ürünleri yardımıyla çocuklar, yaşamlarında hijyenin önemi ile ilgili bilinçlendiriliyor. Proje kapsamında çocuklar için eğitim materyalleri oluşturuluyor. Kukya’nın sosyal medya hesaplarından gösterilen eğitici temalarla küçüklere, ailelere, öğretmenlere hitap eden dijital içerikler üretiliyor.
Nitelikli eğitimin fark olmaksızın, her insana sürdürülebilir şekilde ulaştırılmasını hedefleyen Kukya; Baykuş, İskelet, Mumya, Maskeli, Mikrop ve Yarasa karakterlerinden oluşuyor. Kukya’nın çıkış noktası olan kültürel mirasımız kuklalar, hem temel bilimleri öğretmeye hem de hayal enerjisini geliştirmeye destek ve eğitime oldukça katkı sağlıyor. Her biri değişik eğitici özellikler barındıran bu karakterler evlatların eğitim arkadaşları oluyor ve çocuklar Kukya ile öğreniyor. Kukya ile ilgili detaylı informasyon için http://www.kukya.com.tr/ internet sayfasını ve https://www.instagram.com/kukyaa/ instagram hesabını ziyaret edebilirsiniz.