28 Şubat 2021

Son dakika

İnternette Gelişmeler

Siemens Energy hissedarları senelik görüşmede yönetimi onayladı

siemens Siemens Energy hissedarları senelik görüşmede yönetimi onayladı 3d1463bb 13022112 m2

Siemens Energy’nin ilk Senelik Hissedarlar Toplantısı’nda hissedarlar gündemdeki tüm maddeleri onayladı. Salgın önlemleri sebebiyle sanal olarak meydana gelen görüşmede, gündem maddeleri çoğunluğun katılımıyla onaylandı. Denetim Kurulu’na seçilen üyeler görevlerini 4 senelik bir süre süresince sürdürecekler.

Görüşmede Joe Kaeser tekrardan Denetim Kurulu Başkanı seçilirken, Ralf Thomas’ın ise 2022’deki Senelik Hissedarlar Toplantısı’na kadar Denetim Komitesi Başkanı olarak görevini sürdürmesi sonucu alındı. Siemens’ de Seçime ilk kere katılan 10 paydaş temsilcisi ise oy çokluğuyla Denetim Kurulu’na seçildi. Kararlar, oy hakkı olan sermayenin yüzde 75,85’i ile alındı.

Siemens Energy Denetim Kurulu Başkanı Joe Kaeser, “Bugün, hissedarların büyük bir çoğunluğu yönetimin önerilerini onaylayarak, zor zamanlarda bile bu şirkete olan desteklerini beyan etti” dedi ve “İcra Kurulu’na ve Denetim Kuruluna duyulan itimat için minnettarım. Bu onay, başarı göstermiş bir enerji geçişi sağlama yolunda bizi bekleyen sıkıntılı görevlerin üstesinden gelmek için kayda değer bir motivasyon olacaktır.” diye ekledi. Yönetim Kurulu ve Toplantı Başkanı Joe Kaeser, sonrasında Siemens Energy AG’nin hissedarları tarafınca evvel gönderilen ortalama 400 suali yanıtladı.

Görüşmede Yönetim Kurulu ve Denetim Kurulu’ nun 2020 mali yılındaki faaliyetleri çoğunluğun oyuyla onaylandı. Kurulda ek olarak Denetim Kurulu’nun geçmiş mali yıl için temettü dağıtmama önerisi de kabul edildi.

Hibya Haber Ajansı