17 Ekim 2020

Son dakika

İnternette Gelişmeler

Valorant’ın tam sürümü için geri sayım başladı

Riot Games’in parasız PC nişancı oyunu VALORANT, kapalı beta döneminde günlük ortalama 3 milyon kullanıcı tarafınca oynanarak ve 470 milyon saatin üstünde izlenerek rekor kırdı. Kapalı Beta periyodu biten taktiksel karakter tabanlı oyun için gözler 2 Haziran’a çevrildi.

Video oyunu geliştiricisi ve yayıncısı Riot Games, kapalı beta periyodu 28 Mayıs’ta biten taktiksel nişancı oyunu VALORANT’ın güncel oynanma rakamlarını deklare etti. 2 Haziran’da tüm dünyada tam sürümüyle çıkış meydana getirecek olan VALORANT, iki aylık beta kontrol süresi süresince her gün ortalama 3 milyon oyuncu tarafınca oynandı. Kapalı betaya erişim sağlayamayan oyun severler, dünyanın en popüler fazlaca oyunculu eğlence platformlarından Twitch ve Koreli canlı gösterim platformu AfreecaTV üstünden toplam 470 milyon saatten fazla VALORANT yayını izledi.

Kapalı beta sürümü 7 Nisan’da gösterilen VALORANT, süratli bir halde birinci kişi nişancı oyunu fanatiklerinin favorisi olarak Twitch üstünden bir günde 34 milyon saat seyredildi ve görüntüleme rekorlarını kırarak tarih yazdı. VALORANT’ın Kapalı Beta sürümü anlık 1.7 milyon eş zamanlı izleyiciyi aştı ve 2019 League of Legends Dünya Şampiyonası Finalleri’nin arkasından ikinciliğe yerleşti. COVID-19 salgınının getirmiş olduğu beklenmedik küresel zorluklara karşın, Riot Games, Şimal ABD, Rusya, Türkiye, Brezilya, Avrupa, Kore ve Latin ABD dahil olmak suretiyle dünyanın dört bir tarafındaki bölgelere VALORANT kapalı beta sürümünü ulaştırarak küresel oyuncu topluluğuna verdiği sözleri yerine getirme mevzusundaki kararlılığını gösterdi.

“2 Haziran’da adım atmak için sabırsızlanıyoruz”

Riot Games VALORANT Baş Yapımcısı Anna Donlon, mevzuyla ilgili şu açıklamalarda bulunmuş oldu: “Lansmandan önceki son günlerde VALORANT topluluğundan gördüğümüz coşku, tutku ve destekten fazlaca mutluyuz. Bir ekip olarak umudumuz, senelerdir gösterdiğimiz çaba ve uğraşlar sonucunda taktiksel nişancı topluluğunun itimatını ve saygısını kazanmaktı. Oyunun tam sürüm çıkışını gerçekleştirerek 2 Haziran’da adım atmak için sabırsızlanıyoruz. Bu kayda değer adım, beraber çıktığımız yolculuğun yalnız başlangıcı.”

200 bin dolar ödüllü Twitch Rivals etkinliğinde Türk oyuncular boy gösterecek

Kapalı beta döneminde Twitch üstünden rekorlar kırılmasının arkasından Riot Games, aynı platform ile ortaklık kurarak yeni bir etkinliği hayata geçiriyor. Oyun severlerin yakından tanımış olduğu popüler yayıncılarla beraber gerçekleştirilecek turnuva organizasyonuna Türkiye, Avrupa bölgesinde 4 ekip ile katılıyor. Ekip kaptanlarının Unlost, wtcN, Mithrain ve AlpTV olacağı etkinlik 5 Haziran’da başlamış olacak ve finaller 7 Haziran’da yapılacak.

Hibya Haber Ajansı