17 Ekim 2020

Son dakika

İnternette Gelişmeler

Yeni Jeep Türkiye’de

 

Jeep, Wrangler Rubicon’un yeni neslini Türkiye’de satışa sundu. 2.0 litre hacmindeki 270 HP’lik benzinli motor ve 8 ileri otomatik şanzıman kombinasyonu, üst düzey 4×4 kabiliyeti, kapsamlı güvenlik donanımları ve konfor özellikleriyle dikkatleri çeken Yeni Wrangler Rubicon, Türkiye’den 5 tane sipariş aldı.

Özgürlük, tutku ve serüven severlerin ortak noktası Jeep, Wrangler Rubicon’un yeni nesil versiyonunu Türkiye yollarıyla buluşturdu. Üretildiği ilk günden bu yana 2 milyonun üstünde satış adedine imza atan Wrangler’in yeni modeli, vatanımızda 2.0 litrelik 270 HP’lik benzinli motor ve 8 ileri otomatik şanzıman kombinasyonu, üst düzey 4×4 kabiliyeti ve kapsamlı güvenlik donanımlarıyla satışa sunuldu. Maskülen tasarımı ve üstün sürüş kabiliyetiyle benzersiz bir tecrübe ortaya koyan yeni Wrangler Rubicon, Türkiye’de satışa sunulmuş olduğu andan itibaren 5 tane sipariş aldı. Yeni Wrangler Rubicon, haiz olduğu güvenli sürüş yardımcılarının yanı sıra sunmuş olduğu yeni teknolojilerle de dikkatleri çekiyor.

Gelmiş geçmiş en yetenekli Wrangler

Yeni Wrangler, Jeep mirası ve enerjisini daha sofistike ve güncel bir tasarımla birleştirerek çizgisini dönemin ötesine taşıyor. İkonik yedili ızgarası ve maskülen tasarım hatlarının yanında gelmiş geçmiş en yetenekli SUV unvanlı Wrangler Rubicon; 2.0 litrelik 270 HP güç ve 400 Nm tork üreten turbo beslemeli yeni benzinli motoruyla kulvarındaki öncü kimliğini sürdürüyor. Yeni Wrangler Rubicon; opsiyonel 32″ lastikler, daha kuvvetli aks milleri, daha büyük frenler, 4×4 sistemleri ve sağlam çelik karter muhafazalarıyla sürüş keyfini fazlaca daha yukarıya taşıyor.

Wrangler Rubicon’un kuvvetli karakteristiğini oluşturan özellikleri içinde Tru-Lock ön ve arka kilitli diferansiyeller, Electronic Sway Bar (elektronik dönem dışı bırakılan ön dönemeç demiri), Rock Track Çekiş Sistemi ve sınıfında en iyi yaklaşma ve uzaklaşma açısını sunmaya yarayan ön/arka tamponlar yer ediniyor. Bu sağlam altyapısıyla beraber kullanıcılarına alışılagelmiş Jeep konforunu sunmaya devam eden Yeni Wrangler Rubicon’da ısıtmalı deri koltuklar, anahtarsız çalıştırma, 8,4” dokunmatik ekran, 8 hoparlör ve subwoofer benzer biçimde ayrıcalıklı özellikler bulunuyor.

Arazi kabiliyeti teknolojiyle birleşti

Yeni Wrangler Rubicon, güvenli bir sürüş sağlamaya destek olan ileri özellikleri de kullanıcısına sunuyor. Arka ve Ön Park Asistanı, Kör Nokta İzleme ve Arka Çapraz Yol Sensörü, Geri Görüş Kamerası, Elektronik Devrilme Önleyici ve Denge Kontrolü (ESC) benzer biçimde 65’ten fazla etken ve eylemsiz güvenlik sistemi ile donatılan modelin üstünde efsanevi 4×4 kabiliyetini ortaya koyan ‘trail rated’ unvanı yer ediniyor. Wrangler Rubicon arazi kabiliyetini teknoloji ile birleştirirken, kullanıcı dostu bir ara yüz sunan ve akıllı telefonlara uyumlu bilgi-eğlence sistemi Uconnect’in keyifli kullanımını aynı potada sunmayı dikkatsizlik etmiyor.

Hibya Haber Ajansı